گزارش جالب دادکان


رييس فدراسيون فوتبال : مسابقات ليگ برتر را با عدالت كامل به پايان مي‌رسانيم.

محمد دادكان در حاشيه‌ي افتتاح كفپوش جديد سالن فوتسال كمپ تيم‌هاي ملي همچنين در جمع خبرنگاران اظهار كرد: فدراسيون مانند پنج سال گذشته ليگ برتر را در شرايط عادلانه برگزار مي‌كند.بي‌ترديد تمام تلاش ما براي اين است كه عدالت واقعي را اجرا كنيم. در سال‌هاي گذشته عده‌اي سعي داشتند با دامن زدن به صحبت‌هاي حاشيه‌اي اوضاع را به نفع تيم‌هاي خودشان تغيير دهند اما، اكنون اجتماع بيدار است و ديگر كسي اسير اين حاشيه‌سازي‌ها نمي‌شود. يك روز فدراسيون را به حمايت از پرسپوليس متهم مي‌كردند و امروز نيز ما را استقلالي مي‌دانند. معلوم نيست كه در سال آينده طرفدار چه تيمي باشيم. اما يك موضوع واضح است و آن اين است كه ديگر كساني كه مي‌توانستند با تعيين داوران و فشار و زور نتايج مورد نظرشان را به دست آورند در فوتبال جايي ندارند و ما به دنبال آن هستيم تا عدالت واقعي را در فوتبال جاري كنيم.

رييس فدراسيون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگاري كه از وي در مورد نوع ادبياتش در پاسخ به مديرعامل باشگاه پاس در يك برنامه‌ي تلويزيوني سوال كرد پاسخ داد: جواب هاي، هوي است. چرا كسي به ادبيات مديرعامل باشگاه پاس اشاره نمي‌كند. فوتبال ما ديگر تحمل افرادي را كه با فشار و زور تاكيد مي‌كنند كه تيمشان را قهرمان ليگ مي‌كنند ندارد. ما مقتدرانه ايستاده‌ايم تا در پايان ليگ تيمي كه استحقاق واقعي دارد قهرمان شود و از حق تيم‌ها دفاع خواهيم كرد. پيش از اين مديران برخي باشگاه‌ها در امور فوتبال دخالت مي‌كردند و با تعيين داوران مراقب بودند تا تيم‌هايي چون استقلال و پرسپوليس در دقيقه‌ي نود گل نخورند و يا تيمي مانند پاس بتواند از امتيازاتش براي نتيجه استفاده كند. در حال حاضر من در فدراسيون فوتبال هستم و خوشبختانه توانسته‌ايم جلوي اين كارها را بگيريم. شايد زماني كه من بروم دوباره اين افراد بتوانند بازگردند و سلطان شوند اما، مطمئنا تا زماني كه در فدراسيون فوتبال هستم اجازه‌ي چنين كاري را نخواهم داد.

خبرنگاري از دادكان پرسيد آجرلو در مصاحبه‌اي در مورد وجود مافيا در فدراسيون فوتبال صحبت كرده است آيا اين مافيا در فدراسيون وجود دارد كه دادكان نيز پاسخ داد: من نشنيدم كه آجرلو چنين صحبتي كند اما، در صورتي كه مدارك مستندي ارايه شود كه مديرعامل باشگاه پاس چنين ادعايي كرده من نيز به صراحت شخص اول مافياي فوتبال ايران را معرفي مي‌كنم.

رييس فدراسيون فوتبال همچنين در مورد تصميمش براي خداحافظي از اين فدراسيون پس از پايان رقابت‌هاي جام جهاني خاطر نشان كرد: همانطور كه پيش از اين گفتم قصد دارم تا پس از پايان جام جهاني از فدراسيون فوتبال خداحافظي كنم. چرا كه معتقدم پنج سال مديريت سقف زماني مناسبي است، البته نمي‌دانم چه كسي جانشين من خواهد شد اما، بي‌ترديد فرد شايسته‌اي خواهد بود و اميدوارم موفق باشد. من نيز به عنوان يك معلم به دانشگاه بازمي‌گردم و به كار خود در دانشگاه ادامه مي‌دهم.

وي در مورد نامه‌ي باشگاه‌ پاس به رييس سازمان تربيت بدني كه در آن عنوان شده بود مطرح شدن بحث تباني از سوي فدراسيون فوتبال به روحيه‌ي تيم پاس ضربه زده است به خبرنگاران گفت: فدراسيون فوتبال هيچ گاه بحث تباني را مطرح نكرد بلكه اين باشگاه استقلال بود كه طي نامه‌اي از فدراسيون فوتبال پيگيري احتمال تباني در بازي پاس و ابومسلم را خواستار شد و ما نيز به آن رسيدگي كرديم.

دادكان در مورد احتمال حضورش در باشگاه پرسپوليس پس از خداحافظي از فدراسيون فوتبال نيز تصريح كرد: قصد دارم به دانشگاه بروم و در هيچ باشگاهي حضور پيدا نمي‌كنم.

محمد دادكان همچنين در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مورد برنامه‌هاي تيم ملي اظهار كرد: در اردوي كرواسي به طور قطع دو ديدار تداركاتي انجام خواهيم داد اما، هنوز حريفان قطعي ما مشخص نشده است.

وي در مورد حضور بازيكنان لژيونر در اردوي سوييس نيز اظهار كرد: به احتمال زياد بعضي از اين بازيكنان در آن اردو حاضر خواهند بود.

وي افزود: ‌اسامي پنجاه نفر از بازيكناني كه مي‌توانند در جام جهاني حضور داشته باشند اعلام شده است و در آينده اسامي نهايي تيم ملي از سوي كادر فني اعلام مي‌شود.

وي در مورد حذف نام مسعود مرادي از ليست داوران اعزامي به جام جهاني نيز اظهار كرد: در هر صورت سهميه‌ي آسيا از چهار نفر به دو نفر كاهش يافته است و همين موضوع سبب شد تا مرادي نتواند به جام جهاني برود. البته ما مي‌دانيم كه اين داور كشورمان زحمت زيادي كشيده است و ما از وي قدرداني مي‌كنيم.

دادكان همچنين در مورد برنامه‌هاي فدراسيون فوتبال براي برگزاري دو هفته‌ي پاياني رقابت‌هاي ليگ برتر نيز تصريح كرد: همانطور كه فدراسيون فوتبال اعلام كرده است بازي‌هاي دو هفته‌ي پاياني به صورت همزمان انجام مي‌شود تا هيچ حقي از تيم‌ها ضايع نشود، ما سعي مي‌كنيم مسابقات را به بهترين نحو برگزار كرده و به پايان برسانيم. همچنين به طور قطع مسابقات جام حذفي نيز در موعد مقرر و پيش از پايان مهلت فيفا برگزار شده و قهرمان جام حذفي مشخص مي‌شود.

به نقل از ايسنا

/ 0 نظر / 5 بازدید