مصاحبه با رضا عنايتی

عنايتى: دوست داشتم نيكبخت هم گل بزند

در آخرين روزهاى ليگ، رضا عنايتى باز هم در تركيب استقلال نمايش فوق العاده اى داشت و هت تريك او باعث شد تا فولاد شكست سختى را در تهران تجربه كند.هر چند استقلال با سه امتياز اختلاف نسبت به پاس اول است و خيلى ها اين تيم را شانس اول قهرمانى مى دانند ولى عنايتى معتقد است كه هنوز هيچ چيز مشخص نيست و بايد تا آخرين هفته صبر كرد.آقاى گل ليگ برتر پس از دو فصل ناكامى استقلال، آرزو دارد كه تيمش اين بار طلسم شكنى كرده و در پنجمين دوره ليگ برتر قهرمان شود. او مى گويد:«در شرايط فعلى فقط قهرمانى استقلال مرا خوشحال مى كند.»

فكر مى كردى با چهار گل فولاد را شكست دهيد؟

< ما تمام توان خود را به كار گرفتيم تا سه امتياز را بگيريم و مهم نبود كه با چند گل فولاد را از پيش رو برداريم. بچه ها بسيار با انگيزه ظاهر شدند و توانستيم برنده از ميدان خارج شويم، البته اگر از موقعيت ها استفاده مى كرديم فولاد گل هاى بيشترى مى خورد.

فولاد را چطور ديدى؟

< فولاد يك تيم معمولى بود و اميدوارم در جام باشگاه ها نتيجه بگيرد.

با اين نمايش ضعيف، آنها در ليگ قهرمانان نتيجه مى گيرند؟

< اگر فولاد اين چنين بازى كند بعيد است كه در ليگ قهرمانان نتيجه بگيرد. البته بازيكنان با تجربه اين تيم مى توانند فولاد را از اين وضعيت خارج كنند تا آنها در آسيا با مشكل مواجه نشوند.

فكر نمى كنى ده نفره شدن فولاد در پيروزى شما تاثير داشت؟

< به هيچ عنوان اينطور نبود. اتفاقا تيم هاى ده نفره بهتر و با انگيزه تر بازى مى كنند. در مشهد ما هشت نفره شديم ولى موقعيت هاى زيادى را روى دروازه ابومسلم ايجاد كرديم.

ميرزاپور روى گل هاى خورده مقصر نبود؟

< او روى دو گل مقصر بود ولى در فوتبال با اشتباه بازيكنان دروازه ها باز مى شود و اين موضوع طبيعى است.

جدا از سه امتيازى كه استقلال گرفت، هت تريك تو هم نكته قابل توجه اين بازى بود.

< در گذشته هم گفتم كه مهم تر از همه موفقيت استقلال است و حالا خوشحالم كه در پيروزى تيمم نقش داشته ام. البته در اين بازى سياوش اكبرپور و نيكبخت خيلى مرا كمك كردند، دوست داشتم نيكبخت هم در اين بازى گلزنى كند.

استقلال قهرمان مى شود؟

< مى توان پيش بينى كرد كه ما قهرمان هستيم ولى روى كاغذ هنوز هيچ چيز مشخص نيست و بايد تا آخرين هفته صبر كرد.

اين روزها خبرهاى زيادى درخصوص جدايى تو از استقلال مطرح مى شود. براى فصل آينده چه تصميمى گرفته اى؟

< هنوز تصميم خاصى نگرفته ام و حرفى هم در مورد ماندن يا جدايى نزده ام.

ولى گفته بودى كه دوست دارم با آقاى گلى استقلال را ترك كنم..

< ببينيد، در حال حاضر به تنها چيزى كه فكر مى كنم قهرمانى استقلال است و هيچ تصميمى در مورد سال آينده نگرفته ام. پس از اتمام فصل با يك تصميم منطقى وضعيتم را مشخص خواهم كرد.

در حين بازى تماشاگران استقلال شعار دادند«عاقبت تبانى همينه». به نظر تو پاس كه رقيب استقلال به شمار مى رود در بازيهاى گذشته تبانى كرد؟

< روح جوانمردى فوتبال مهمتر از قهرمانى است و پاس هرگز تبانى نكرد. به نظر من تماشاگران استقلال احساسى شده بودند.

در مورد بازى با ذوب آهن صحبت كن.

< واقعاً بازى سختى را در اصفهان خواهيم داشت ولى براى رسيدن به قهرمانى بايد ذوب آهن را هم شكست دهيم. كسب سه امتياز اين بازى به طور حتم ما را در آستانه قهرمانى قرار خواهد داد

/ 0 نظر / 4 بازدید