سلب مسئولیت در خصوص ریسک انجام معاملات در بازار ارز

انجام معامله در بازار تبادلات ارزی می تواند بسیار سودمند و پرمنفعت باشد، با این حال، همانطور که امکان کسب سود چشمگیر وجود دارد، احتمال ضرر نیز به همان اندازه زیاد است.
سلب مسئولیت در خصوص ریسک انجام معاملات بدین معنی است که کاربران از احتمال خطر و ریسک ضرر در انجام معاملات تبادلات ارزی آگاهی داشته باشند، انجام تبادلات و معاملات ارزهای خارجی، فارکس،FX، نامیده می شود که بر پایه انجام معاملات بصورت " لحظه ای" و یا " پیش بینی آینده " شکل گرفته و این امر ضرورتاً از ریسک بالایی برخوردار است.

کاربران می بایست قبل از اقدام به انجام چنین معاملاتی با شرکتهایی که اینگونه خدمات را ارایه می دهند، با دقّت، توانایی مالی خود را مورد بررسی قراردهند. انجام معاملات ارزهای خارجی ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه و یا از بین رفتن تمامی مبلغ سرمایه گذاری شده منتهی شود. در نتیجه انجام اینگونه معاملات تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول ریسک سرمایه گذاری صورت گیرد. تعریف ریسک سرمایه گذاری آن است که تنها، پولی در این بازار سرمایه گذاری شود که برای معامله گر جنبه حیاتی و ضروری نداشته باشد. قویاً توصیه می شود، کسانی که قصد انجام معاملات ارزهای خارجی را دارند، تمامی موضوعات اصلی در این خصوص را که در کتب، نشریات و وب سایت ها قرار دارد، مطالعه نمایند تا به درکی روشن، مشخص و صحیح از میزان ریسک انجام معاملات فارکس دست یابند. نظرات و تحلیل هایی که در خصوص پتانسیلهای حرکت بازار توسط سایت ها ارایه می گردد، ضرورتاً دقیق و صحیح نبوده و با توجه به ماهیت کلّی اینترنت، در هیچ زمانی نمی توان صحّت و درستی چنین اطلاعاتی را تضمین نمود.

انجام معاملات آنلاین، علی رغم راحتی و کارآمدی آن، ریسک انجام معاملات ارزهای خارجی را کاهش نمی دهد و هیچگونه مسئولیتی در خصوص عملکرد مشتری و یا شخص ثالثی که به حساب دسترسی داشته و با توجه به اطلاعات ارایه شده بر روی وب سایت ها اقدام به معامله می کند و نیز نسبت به صحّت، و یا تاخیر اطلاعاتی از قبیل اعلام نرخها، اخبار و نمودارهایی که برمبنای نرخهای زنده ارایه می شوند، متوجه سایت ها نخواهد بود. علاوه بر آن، سایت ها هیچگونه مسئولیتی را در خصوص ضررها و یا از دست رفتن فرصتهای معاملاتی که در نتیجه اختلال در ارتباطات اینترنتی رخ می دهد و یا بروز مشکلات فنّی که باعث شود نرم افزارهای معاملاتی غیر قابل دسترس گردد، برعهده نمی گیرند. با این حال، معمولا بخش معاملات تلفنی، همه روزه از یکشنبه تا جمعه، بطور 24 ساعته بعنوان روش جایگزین برای انجام معاملات، فعّال می باشد تا در صورتیکه انجام معاملات آنلاین از طریق نرم افزار معاملاتی بطور موقّت دچار اختلال گردید، خدمات لازم را ارایه نمایند.

چنانچه از میزان ریسک انجام معاملات ارزی آگاه نشده اید، اقدام به انجام این معاملات نکنید. اگر خواستار دانستن و توضیح بیشتر در این زمینه هستید، می توانید با ما تماس بگیرید تا یکی از کارمندان ما تمامی خطرات و ریسک موجود در بازار معاملات ارزهای خارجی را برایتان کاملاً توضیح دهد.

/ 0 نظر / 10 بازدید