احمدی نژاد : سال ‪ ۸۵‬، سال عزت ، نشاط و سازندگي

رئيس جمهوري اسلامي ايران در نخستين پيام نوروزي خود خطاب به ايرانيان در سراسر جهان خاطر نشان كرد: ما يك خانواده بزرگيم كه بايد ميهن عزيز و بزرگمان را ساخته و همانند سابقه تاريخي‌اش، آن را به مهد علم، فرهنگ، عدالتخواهي، آزاداي و خداپرستي و الگوي حيات طيبه و زندگي پيشرفته تبديل كنيم؛ همچنان كه امروز الگوي بيداري و استقلال‌طلبي در ميان ملتهاي جهان است.
    به گزارش بازتاب محمود احمدي نژاد به مناسبت حلول سال جديد هجري شمسي ابراز اميدواري كرد: سال 85 ، سال عزت، نشاط و سازندگي براي مردم عزيز ايران اسلامي و سرشار از صلح و آرامش مبتني بر عدالت و معنويت براي جهانيان باشد.
    رئيس جمهوري تقارن اربعين حسيني با آغاز سال جديد را گرامي داشت و افزود: حركت تاريخي ملت ايران ادامه عاشوراي حسيني و اربعين استمرار پيام عاشورا در طول تاريخ است و نوروز يك روز الهي و سنتهاي آن از بهترين آداب انساني و اخلاقي است.
    وي انتخاب نوروز به عنوان مبدأ سال جديد را نشانه هوشمندي، ذكاوت و خداجويي ايرانيان دانست و با اشاره به تلخ‌كامي‌ها و شيرين كامي‌هاي سال 84 گفت: حوادثي همچون سقوط هواپيما، حوادث طبيعي و در اوج آنها جسارت و اهانت دشمنان به ساحت پيامبر عظيم‌الشأن اسلام و دو تن از فرزندان عزيز ايشان در سامرا موجب جريحه‌دار شدن احساسات، ناراحتي و اندوه همه ملتهاي آزاده بخصوص ملت شريف ايران شد.
    رئيس جمهور تصريح كرد: اين جسارت به بزرگترين و والاترين نهاد رحمت الهي آنچنان زشت بود كه پلشتي آن موجب ننگ ابدي براي عاملانش شد.
    وي با اشاره به حضور بي نظير و شكوهمند ملت ايران در عرصه انتخابات رياست جمهوري كه در طول يك هفته بيش از 60 ميليون راي به صحنه آوردند گفت: اين حضور حماسي و نيز برگزاري پر شور و گسترده راهپيمايي 22 بهمن نشانه اراده، بيداري، آمادگي و آگاهي ملت ايران براي تحقق آرمانهاي رفيعي است كه امام راحل عزيز بنيانگذار و معمار آن بودند.
    وي همچنين با اشاره به وظايف دولت و مسئوليتهاي ملت در راستاي سازندگي ميهن اسلامي گفت: دولت بايد همه توان خود را در مسير آباداني و عمران و كار عالمانه، شجاعانه، و پيگير به كار بسته و موانع حضور مردم در عرصه هاي مختلف را از پيش پاي آنان بردارد و با اسرافها، ريخت و پاشها، تنگ‌نظريها و اعمال محدوديتهاي بي مورد با قاطعيت برخورد كند.
    رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه دولت بايد در برابر بي عدالتي‌ها بايستد و روحيه خدمتگذاري را در همه زمينه‌ها توسعه دهد اظهار داشت: مردم نيز بايد آستين‌ها را بالا بزنند و با همدلي، وحدت و مهرورزي كه يكي از اصول و رموز ماندگاري و عظمت ملت ايران است، ايران عزيز را بسازيم.
    وي نقش مهم نظارت مردمي در تكميل اقدامات دولت را يادآور شد و افزود:نظارت مردم بر كارها ضامن سلامت و صحت امور است ومردم علاوه بر ورود در همه عرصه‌ها بايد بر كار همه مجريان و دستگاه ها نظارت كرده و با ارشاد، نظريه دادن، تذكر و اصلاح به آنها ياري رسانند.
    رئيس قوه مجريه با بيان اينكه دولت مصمم است در خدمت به رشد و بالندگي جوانان و ايجاد اشتغال مولد و شكوفايي استعدادهاي آنان همه توان خود را به كار گيرد، تصريح كرد: اميدواريم ملت عزيز بخصوص جوانان از آزمايش سخت سازندگي سربلند بيرون آيند و مطمئن هستيم كه چنين نيز خواهد شد زيرا نسلي مومن‌تر و پاك‌تر و انقلابي‌تر و مديراني با انگيزه‌تر در راه هستند.
    وي با تاكيد بر اينكه ملت ايران در طول تاريخ داراي رابطه صلح‌آميز با همه ملتها بوده و صلح و آرامش مبتني بر عدالت و معنويت را براي همه ملتهاي جهان مي‌خواهد گفت: ملت شريف ايران هيچگاه به كسي ظلم نكرده و زير بار ظلم نيز نخواهد رفت.
    احمدي نژاد با بيان اينكه ملت ايران امروز با اتكا به ايمان، خودباوري، استعداد و هوشمندي جوانان خود به دانش و فناوري صلح‌آميز توليد سوخت هسته‌اي دست يافته است تصريح كرد: امروز با افتخار اعلام مي‌كنيم كه اين دانش و فناوري صلح‌آميز براي بهره‌مندي از مزاياي مختلف آن از جمله توليد برق در اختيار ملت ماست و آن را از كسي به عاريه نگرفته‌ايم كه كسي بتواند آن را از ما پس بگيرد.
    وي مخالفت هميشگي دشمنان و بدخواهان ملت ايران را با پيشرفت و حركت رو به جلوي اين ملت از جمله در قضيه ملي شدن صنعت نفت، يادآور شد و افزود:آن روز ملت با ايستادگي حق خود را بازستاند و امروز نيز به لطف خدا همين اتفاق خواهد افتاد، همانطور كه ملت بزرگ ايران در رقابت با دشمنان در راهپيمايي 22 بهمن كار را يكسره كرد.
    رئيس جمهور با اشاره به اينكه دشمنان اميد دارند با ايجاد جنگ رواني و هياهوي جهاني بر سر دستيابي به فناوري صلح‌آميز هسته‌اي امتيازهايي از ملت ايران بگيرند تصريح كرد: آنها مطمئن باشند كه ملت ايران براي استيفاي حقوق خود راسخ ايستاده است و تا استيفاي كامل آن اين راه را ادامه خواهد داد.
    رئيس شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به خساراتي كه ملت ايران در دو سال و نيم گذشته به دليل ممانعت از پيشرفت و استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي متحمل شده است گفت: به اين چند كشور توصيه مي‌كنم با جبران اين خسارات از ملت بزرگ ايران عذرخواهي كنند و بدانند كه حافظه ملت ايران بسيار شفاف و حساس است و همه اين اتفاقات را مد نظر خواهد داشت و بهتر است اين كشورها به گونه اي عمل كنند كه در دامنه دوستي ملت ايران در آينده جايگاهي داشته‌ باشند.
    رئيس جمهور در پايان اين پيام، سالي سرشار از موفقيت، تلاش، سازندگي و افتخار را براي جمهوري اسلامي ايران و ايرانيان عزيز آرزو كرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید