گوگل بطور رسمی در ايران به ثبت رسيد!

شركت آمريكايي Google علامت تجاري خود را در اداره مالكيت صنعتي ثبت كرده است.در آگهي ثبتي كه در روزنامه رسمي كشور براي ثبت علامت تجاري Google به چاپ رسيده است نوع كالا، انواع نرم‌افزار كامپيوتر براي جستجو، جمع‌آوري و گرد‌آوري، استخراج، دسته‌بندي، فهرست‌بندي و سازمان‌دهي اطلاعات در ترمينال‌ها و كامپيوتر‌هاي شخصي ذكر شده است.

انواع نرم‌افزار كامپيوتر براي ايجاد و تهيه فهرست و نمايه (index ) اطلاعات، فهرست و نمايه وب سايت و فهرست و نمايه ديگر منابع اطلاعاتي، انواع ماوس‌پد و انواع كالا‌هاي مشابه از ديگر انواع كالا‌هاي ثبت شده با علامت تجاري Google است. مدت اعتبار اين علامت تجاري در ايران 10 سال ذكر شده است.
در شرايطي علامت تجاري Google در ايران به ثبت رسيده است كه ايران و آمريكا هيچ رابطه تجاري با يكديگر ندارند.

مسئول ثبت اختراعات در اداره مالكيت صنعتي گفت: هيچ محدوديتي براي ثبت علائم تجاري از سوي هيچ كشوري وجود ندارد. او اضافه كرد: تمامي كشور‌ها مي‌توانند علايم تجاري خود را در ايران به ثبت برسانند و Google نيز از اين قاعده مستثني نيست. مهم نيست كه اين علامت از سوي چه كشوري پشتيباني مي‌شود مهم اين است كه اين علامت در ايران به ثبت رسيده است. ايران عضو كنوانسيون پاريس است از همين رو هر علامتي كه در ايران به ثبت برسد طبق آن كنوانسيون با آن برخورد خواهيم كرد. طبق آن هيچكس به جزء ثبت‌كننده علامت تجاري حق بهره‌برداري از آن علامت را ندارد.

او در جواب اين كه Google يك شركت آمريكايي است، گفت: علامت تجاري در ايران به ثبت رسيده است از همين رو هيچ تضاد و مشكلي ايجاد نمي‌شود. به نظر مي‌رسد گسترش فعاليت‌هاي گوگل در ايران محدود به اخبار فوق نمي‌شود و در آينده از گوگل مرموز در ايران بيشتر خواهيم شنيد.

/ 0 نظر / 4 بازدید