ساده زيستي يک ميلياردر و درسي براي تازه به دوران‌رسيده‌ها

چهارمين مرد ثروتمند جهان سوار بر اتومبيل قديمي پانزده ساله مي‌شود و براي سفرهاي هوايي خود از صندلي‌هاي ارزان قيمت economy استفاده مي‌کند. او نود هزار کارمند خود در سراسر جهان را به صرفه‌جويي و ساده زيستن توصيه مي‌کند. او مي‌گويد: اتومبيل من مربوط به 15 سال پيش است و هنوز جوان و قابل استفاده است.

«اينگوار کمپراد»، بنيانگذار IKEA که به عنوان چهارمين مرد ثروتمند جهان شناخته شد، سوار بر اتومبيل قديمي پانزده ساله مي‌شود و براي سفرهاي هوايي خود از صندلي‌هاي ارزان قيمت economy استفاده مي‌کند. او نود هزار کارمند خود در سراسر جهان را به صرفه‌جويي و ساده زيستن توصيه مي‌کند.

به نقل از «رويترز»، اين ميلياردر اهل سوئد که 30 مارس سال جاري به سن هشتاد سالگي خود وارد مي‌شود، سويس را از 30 سال گذشته محل زندگي خود انتخاب کرده است. سرمايه او بر اساس برآورد مجله معتبر «فوربز» 28 ميليلارد دلار تخمين زده شده است، که او را بعد از «بيل گيتس» مؤسس شرکت مايکروسافت، «وارن بافت» سرمايه‌گذار آمريکايي و «کارلوس اسليم» صنعتگر مکزيکي در رتبه چهارم قرار مي‌دهد.

از او پرسيده شد که آيا واقعا سوار اتومبيل قديمي Volvo مي‌شود، و او در پاسخ گفت: اتومبيل من مربوط به 15 سال پيش است و به نظر من هنوز جوان و قابل استفاده است.

از او در اين مورد در شرکت او به افراد گفته مي‌شود از هر دو سمت کاغذ براي نوشتن استفاده کنند پرسيدند و او در پاسخ تاييد کرد: چرا که نه؟ خود من هم همين کار را مي‌کنم.

در ادامه او گفت: هر چه که ما درآمد کسب مي‌کنيم بايد ذخيره کنيم. ما هنوز نياز به توسعه گروه IKEA داريم. ما نياز به سرمايه‌گذاري زيادي براي رسيدن به بازار روسيه و چين داريم.

IKEA بزرگ‌ترين فروشگاه لوازم منزل مي‌باشد که داراي 202 فروشگاه بزرگ در 32 کشور جهان است. بسياري از مبل‌هاي اين شرکت که قابل نصب توسط خود خريدار مي‌باشند، از قيمت مناسبي برخوردارند. بعضي‌ها معتقدند که کاتالوگ حجيم و پرصفحه اين شرکت بعد از کتاب مقدس پرتيراژترين کتاب است.

«اينگوار کمپراد» پس از جنگ جهاني دوم در آلاچيق کوچک واقع در باغچه خانه‌اش فروشگاهي را راه‌اندازي کرد که در آن وسايلي از قبيل ساعت، مداد، خودکار و کارت تبريک مي‌فروخت. او مي‌گويد که در آن زمان بعد از يک سال کار موفق شدم که براي خود دوچرخه‌اي بخرم.

در سال 1950 که دولت سوئد پروژه ميليوني ساخت خانه را تصويب و شروع کرد، او با تيز هوشي از اين موقعيت استفاده کرد و وارد تجارت فروش لوازم خانه شد.

در هفته گذشته او 500.000 فرانک سوييس به مدرسه‌اي که پسر او تحصيلاتش را در آن گذرانده است، کمک کرد.

در آخر او گفت که من از اينکه وارد سن 80 سالگي مي‌شوم، هراسي ندارم و بسيار کارهاي زيادي است که بايد انجام دهم. اصولا من حتي فرصتي براي مردن ندارم.

/ 0 نظر / 3 بازدید